oficiali svetainėScenos partneriai

 


Senųjų menų studijos ansamblis                                 

    Vadovaujamas argentiniečių kilmės ispanų režisieriaus Adrian Schvartzstein, Senųjų menų studijos ansamblis yra paruošęs kelias koncertines programas - spektaklius.

 
Šv.Genezijaus trupė keliauja į Europą

Atlikėjai: Nerijus Masevičius (baritonas)
Jūratė Širvytė-Rukštelė (šokėja)
Adrian Schvarzstein (aktorius, Ispanija)
Ieva Baublytė (išilginės fleitos, gotikinė arfa)
Vytautas Dovydauskis \ Dovilė Savickaitė (klavesinas)
Saulius S. Lipčius (liuto forte, barokinė gitara)
Martin Daniel Zorzano (violonė, Meksika)

Režisierius Adrian Schvarzstein (Ispanija)Senosios muzikos spektaklis

„Šv. Genezijaus trupė keliauja į Europą“ - interaktyvus muzikinis spektaklis, kuriame susitinka muzika, šokis, daina bei aktorystės menas, kad atspindėtų vientisą įvairių scenos žanrų sintezę, kurios šaknys siekia baroko ir senesnius laikus.

Spektaklio pagrindinis motyvas - beribės vaizduotės ir fantazijos galimybės, kurios klajojančių artistų trupei leidžia stebinti ponus, įtikinti apie savo ir kitų šalių menų ir kultūros išmanymą. Tik atsidūrus išprususio žiūrovo akiratyje, aiškiai pasimato, kad vaizduojama Italijos Commedia dell Arte, Prancūzijos karališkojo dvaro spindesys, Anglijos jūreivių linksmas gyvenimas ar Ispanijos aistros tėra gražus, mielas ir labai nuoširdus jų vaizduotės kūrinys.

Spektaklio dramaturgija švelniai jungia pagrindinius italų, prancūzų, ispanų, anglų teatro principus, o komiškumas ir saviironija priartina artistą prie žiūrovo. Spektaklyje naudojami interaktyvūs commedia dell'arte teatro elementai, leidžiantys žiūrovą įtraukti į dramaturgijos kūrimą. Nuostaba, estetika, senosios muzikos ir šokio elegancija bei jos banalumą neutralizuojantys komizmas ir saviironija - tai spektaklio ingredientai, kuriame žiūrovas tampa ne tik stebėtoju, bet ir dalyviu.

Basso Ostinato

Nerijus Masevičius, Rūta Vosyliūtė (vokalas)
Esteban Mazer (klavesinas, Ispanija),
Martin Daniel Zorzano (violonė, Meksika),
Ieva Baublytė (išilginės fleitos, arfa, šalamaja),
Agnese Kanniņa (barokinis smuikas, Latvija),
Saulius S. Lipčius (barokinė gitara, liuto forte)
Adrián Schvarzstein (aktorius)
Jūratė Širvytė-Rukštelė (šokėja)

Kostiumų dailininkė - Daiva Petrulytė (Lietuva)
Šviesų dailininkas - Audrius Jankauskas (Lietuva)
Scenografas - Marius Puskunigis (Lietuva) Basso Ostinato - tai interaktyvus muzikinis spektaklis, kuriamas basso ostinato muzikinės linijos pagrindu. Projektas tiesiogiai įtraukia publiką į baroko epochos istorinę tikrovę: rūmų aplinką, sumaniai išnaudojamą režisieriaus bei scenografo bei autentišką garsą ir judesį, kuriuos sukuria senosios muzikos ir šokio profesionalai. Baroko meno kalba – afektai, tiesiogiai širdį pasiekiančios emocijos, kurias žiūrovai atpažins muzikoje ir šiuolaikinėje režisūroje. Paslaptis, nuostaba, įtampa, netikėtumas ir atpažįstami senų mafijos filmų stereotipai - tai spektaklio ingredientai, kuriame žiūrovas tampa ne tik stebėtoju, bet ir dalyviu.

Režisierius Adrian Schvarzstein (Ispanija/Argentina), muzikinės dalies vadovė Rūta Vosyliūtė (Lietuva), choreografė Jūratė Širvytė-Rukštelė (Lietuva).

„Nustebinti žiūrovą ir keisti išankstines nuostatas barokinio meno atžvilgiu“ – toks pagrindinis projekto režisieriaus Adriano Schvarzsteino tikslas.