oficiali svetainė



Scenos partneriai

 


Camerata dei Folli                            

    Vadovaujamas argentiniečių kilmės ispanų režisieriaus Adrian Schvartzstein, Camerata dei Folli ansamblis yra paruošęs kelias interaktyvias koncertines programas - spektaklius, su kuriais yra pasirodęs įvairiose koncertinėse salėse bei festivaliuose Lietuvoje, taip pat ir Latvijoje, Norvegijoje, Vokietijoje.

Youtube
Facebook

 
Šv.Genezijaus trupė keliauja į Europą

Atlikėjai: Nerijus Masevičius (baritonas)
Jūratė Širvytė-Rukštelė (šokėja)
Adrian Schvarzstein (aktorius, Ispanija)
Ieva Baublytė (išilginės fleitos, gotikinė arfa)
Vytautas Dovydauskis \ Dovilė Savickaitė (klavesinas)
Saulius S. Lipčius (liuto forte, barokinė gitara)
Martin Daniel Zorzano (violonė, Meksika)

Režisierius Adrian Schvarzstein (Ispanija)



Senosios muzikos spektaklis

„Šv. Genezijaus trupė keliauja į Europą“ - interaktyvus muzikinis spektaklis, kuriame susitinka muzika, šokis, daina bei aktorystės menas, kad atspindėtų vientisą įvairių scenos žanrų sintezę, kurios šaknys siekia baroko ir senesnius laikus.

Spektaklio pagrindinis motyvas - beribės vaizduotės ir fantazijos galimybės, kurios klajojančių artistų trupei leidžia stebinti ponus, įtikinti apie savo ir kitų šalių menų ir kultūros išmanymą. Tik atsidūrus išprususio žiūrovo akiratyje, aiškiai pasimato, kad vaizduojama Italijos Commedia dell Arte, Prancūzijos karališkojo dvaro spindesys, Anglijos jūreivių linksmas gyvenimas ar Ispanijos aistros tėra gražus, mielas ir labai nuoširdus jų vaizduotės kūrinys.

Spektaklio dramaturgija švelniai jungia pagrindinius italų, prancūzų, ispanų, anglų teatro principus, o komiškumas ir saviironija priartina artistą prie žiūrovo. Spektaklyje naudojami interaktyvūs commedia dell'arte teatro elementai, leidžiantys žiūrovą įtraukti į dramaturgijos kūrimą. Nuostaba, estetika, senosios muzikos ir šokio elegancija bei jos banalumą neutralizuojantys komizmas ir saviironija - tai spektaklio ingredientai, kuriame žiūrovas tampa ne tik stebėtoju, bet ir dalyviu.





Basso Ostinato

Nerijus Masevičius, Rūta Vosyliūtė (vokalas)
Marco Vitale (klavesinas, Italija)
Georg Kroneis (viola da gamba, Austrija)
Ieva Baublytė (išilginės fleitos, arfa, šalamaja)
Agnese Kanniņa (barokinis smuikas, Latvija)
Saulius S. Lipčius (barokinė gitara, liuto forte)
Adrián Schvarzstein (režisierius, aktorius)
Jūratė Širvytė-Rukštelė (choreografija, šokėja)

Kostiumų dailininkė - Daiva Petrulytė (Lietuva)
Šviesų dailininkas - Audrius Jankauskas (Lietuva)
Scenografas - Marius Puskunigis (Lietuva)



 Basso Ostinato - tai interaktyvus muzikinis spektaklis, kuriamas basso ostinato muzikinės linijos pagrindu. Projektas tiesiogiai įtraukia publiką į baroko epochos istorinę tikrovę: rūmų aplinką, sumaniai išnaudojamą režisieriaus bei scenografo bei autentišką garsą ir judesį, kuriuos sukuria senosios muzikos ir šokio profesionalai. Baroko meno kalba – afektai, tiesiogiai širdį pasiekiančios emocijos, kurias žiūrovai atpažins muzikoje ir šiuolaikinėje režisūroje. Paslaptis, nuostaba, įtampa, netikėtumas ir atpažįstami senų mafijos filmų stereotipai - tai spektaklio ingredientai, kuriame žiūrovas tampa ne tik stebėtoju, bet ir dalyviu.

Režisierius Adrian Schvarzstein (Ispanija/Argentina), muzikinės dalies vadovė Rūta Vosyliūtė (Lietuva), choreografė Jūratė Širvytė-Rukštelė (Lietuva).

„Nustebinti žiūrovą ir keisti išankstines nuostatas barokinio meno atžvilgiu“ – toks pagrindinis projekto režisieriaus Adriano Schvarzsteino tikslas.





Gekumen

Nerijus Masevičius  (vokalas)
Ieva Baublytė (išilginės fleitos, arfa, šalamaja)
Agnese Kanniņa (barokinis smuikas, Latvija)
Saulius S. Lipčius (barokinė gitara, liuto forte)
Vytautas Dovydauskis/Tadas Motiečius (akordeonas)
Adrián Schvarzstein (režisierius, aktorius)
Jūratė Širvytė-Rukštelė (choreografija, šokėja)



Projektas „Gekumen“ ( jidiš kalba – sugrįžo) – tai interaktyvus muzikinis spektaklis, kuriuo siekiama atgaivinti ir šiuolaikiškai pristatyti žydų istorinę kultūrą. Spektaklį sudarantys elementai – gatvės teatras (spektaklis pradedamas gatvėje), interakcija su žiūrovais, žydų tradicinė, tarpukario estrados muzika, sefardų, aškenazių muzikinis palikimas bei realūs prieškario personažai – pasitelkiami, kad atkurtų užmirštą mūsų kultūros tarpsnį. Visame pasaulyje žinomas Ispanų gatvės, teatro ir operos režisierius Adrian Schvarzstein 2016 metais kartu su aktore Jūrate Širvyte-Rukštele pristatė gatvės teatro spektaklį „Arrived“, su kuriuo vėliau apkeliavo net 19 pasaulio šalių. „Arrived” sėkmė įkvėpė režiesierių išsikelti naują uždavinį – atgaivinti atmintį, kuomet žydai sudarė ženklią Lietuvos gyventojų dalį, o Vilnius buvo svarbus Europos žydų kultūros miestas. A.Schvarzstein siekis – sukurti muzikinį gatvės teatro projektą „Gekumen“ (Sugrįžo), kuris emociškai ir vizualiai sugrąžintų bei priartintų spektaklio žiūrovą-dalyvį prie tarpukario Lietuvos žydiškos kultūros bei humoro.

Spektaklyje girdima jidiš klezmer muzika, tarpukario Kauno estrados garsai, senoji sefardų, aškenazių tradicinė muzika, pabrėžianti žydišką spektaklio kontekstą, o kiti europinės muzikos perlai darniai į programą inkrustuoti talentingo kompozitorius Vitalijaus Neugasimovo aranžuotėmis, atskleidžia daugiatautę Vilniaus kultūrinę terpę. Kostiumų dailininkės Daivos Petrulytės pastangomis atlikėjai perkels žiūrovus į laikus, kai Lietuvoje laisvai skambėjo jidiš kalba, o pasirodyme matomus personažus buvo galima sutikti miesto gatvėse.