oficiali svetainėScenos partneriai

 


Chiaroscuro                                

     2019 metais, ruošiant  Vilanelų programą "Mirštu dėl tavęs, o tu to nežinai...", prie senosios muzikos ansamblio Chiaroscuro prisijungė Saulius S. Lipčius, programoje  skambindamas liuto forte bei barokine gitara.

    Ansamblis „Chiaroscuro“ (it. šviesotamsa, tariama kjaroskuro) susikūrė 2014 metais, nors atlikėjai vieni kitus pažįsta jau ne vieną dešimtmetį. Juos subūrė bendri idealai ir troškimai, o šiam ansambliui visiškai nauja plotmė atsiveria ir dėl to, kad visi trys atlikėjai – Ieva Baublytė (išilginės fleitos), Rūta Vosyliūtė (barokinis vokalas), Vilimas Norkūnas (klavesinas) senosios muzikos studijas pabaigė Vakarų Europoje. Todėl, nepaisant to, kad jie studijavo skirtingose šalyse (Šveicarija, Italija ir Austrija), įgytos žinios ir patirtis senosios muzikos pasaulyje leidžia tarpusavyje susikalbėti dėl istoriškai orientuotos interpretacijos ir atlikimo subtilių detalių iš pusės žodžio. Tai, iš tiesų, pirmasis toks ansamblis Lietuvoje, kuriame visi ansamblio nariai yra lietuviai ir senosios muzikos specialistai pagal išsilavinimą. Surengę ne vieną koncertą ir dalyvavę ne viename festivalyje, atlikėjai tarp paskutinių svarbių pasirodymų gali didžiuotis atstovavę Lietuvai tarptautiniame Senosios muzikos festivalyje Banchetto musicale 2015, tarptautinėje. konferencijoje „Abiejų tautų sostinių katedros-Krokuva ir Vilnius“ 2016, iškilmingai atidarę Europos paveldo dienas 2016 koncertu „Skambantys Sapiegų rūmai“, ir kt.

Iš kur kilo ansamblio pavadinimas? 1579 metais Camerata Fiorentina (Camerata Bardi) davė pradžią naujam dainavimo (recitar cantare) stiliui, tampriai susijusiam su muzikinės retorikos menu. Į pirmą vietą iškeliamas žodis, jame glūdintis afektas. Taip gimsta nauja epocha, vadinama barokine muzika. Stiprių jausmų, emocijų ir kontrastingų nuotaikų perteikimas per šviesą ir tamsą (it. chiaroscuro, tariama kjaroskuro), paplinta visame baroko epochos mene: nuo Caravaggio paveikslų, P. Metastasio dramų iki recitar cantare stiliaus G. Caccini, J. Peri, C. Monteverdi muzikoje.

 

Atlikėjai

Rūta Vosyliūtė – mecosopranas
Ieva Baublytė – išilginės fleitos ir gotikinė arfa
Vilimas Norkūnas – klavesinas, vargonai, basso continuo