official svetainėScenos partneriai

 


Darius Dikšaitis                                

   

Nuo 2005 m. Saulius S. Lipčius muzikavo kartu su smuikininku Dariumi Dikšaičiu. Koncertuodami Lietuvos miestų salėse muzikai pristatė tiek tradicinę Italų, Ispanų kompozitorių muziką, parašytą tokios sudėties ansambliui, tiek įvairias aranžuotes.

Darius Dikšaitis griežti smuiku mokėsi Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje, dėstytojų Emilijos Armonienės ir Ingridos Armonaitės klasėse (1980–1991). Baigė magistro studijas (1991–1997) ir meno aspirantūrą (1998–2000) Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pas prof. Raimundą Katilių. 1997 m. stažavo Graco aukštojoje muzikos mokykloje (Austrija) pas prof. Yairą Klessą. Dar būdamas studentu dalyvavo tarptautiniame smuikininkų konkurse „Premio Rodolfo Lipizer“ Goricijoje (Italija), kur pelnė V premiją ir prizą už geriausią sonatos interpretaciją. 2001 m. tarptautiniame Heino Ellerio smuikininkų konkurse jam pasisekė pelnyti prizą už geriausią estų kompozitoriaus kūrinio interpretaciją.

Nuo 1996 m. Darius Dikšaitis griežia II smuiku Čiurlionio kvartete, su kuriuo kasmet intensyviai koncertuoja Lietuvoje bei svetur, dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose. 2001 m. su kvartetu ir gitaristu Andreasu Grünu pelnė II premiją tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse Šveinfurte (Vokietija). Kartu neapleidžia ir kitų kamerinės muzikos žanrų (ypač, jam artimo trio žanro) bei solisto veiklos. Nuo 1996 m. Lietuvoje, Švedijoje ir Vokietijoje smuikininkas yra atlikęs kamerinės muzikos programas su įvairiais dainininkais ir instrumentininkais. 1998 m. smuikininkas surengė savo pirmąjį rečitalį Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Kaip solistas yra griežęs su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Klaipėdos kameriniu ir Panevėžio kameriniu orkestrais.

Darius Dikšaitis turi sukaupęs ir orkestrinio muzikavimo patirties, grieždamas Gidono Kremerio vadovaujamame orkestre „Kremerata Baltica“ (1997–2007), Vilhelmo Čepinskio vadovaujamame orkestre „Camerata Klaipėda“ (koncertmeisteris, 2005–2006) bei Vilniaus festivalio orkestre (2003–2007).

1996–2000 m. LRT fondams yra įrašęs Johanno Sebastiano Bacho, Sergejaus Prokofjevo, Niccolò Paganini, Camille’io Saint-Saënso kūrinių smuikui solo ir kameriniams ansambliams. Su Čiurlionio kvartetu dalyvavo įrašant Jurgio Juozapaičio autorinę kompaktinę plokštelę „Tower Counterpoints“, vokiečių dainininkės Verenos Rein kompaktinę plokštelę „La note d’or“, soprano Astos Krikščiūnaitės kompaktines plokšteles „Portretas“ ir „Po angelo sparnu“. Darius Dikšaitis taip pat buvo vienas iš debiutinio jaunų džiazo muzikantų Liudo Mockūno bei Stefano Pasborgo albumo „Toxicum“ kviestinių muzikantų.

Nuo 2000 m. smuikininkas griežia iš Lietuvos kvarteto primarijaus prof. Eugenijaus Paulausko paveldėtu instrumentu.