oficiali svetainėScenos partneriai

 


Lipcius DUO                                 

    Nuo 1998 metų tėvo ir sūnaus duetas (violončelė ir gitara),  džiugina ne tik Lietuvos klausytojus. Gana neįprastą, bet daugelį žavintį skambesį girdėjo Lenkijos, Latvijos, Vokietijos, Anglijos, Danijos, Norvegijos, Švedijos klausytojai. 1999m. šis duetas laimėjo pirmąją vietą ansamblių kategorijoje tarptautiniame gitaros konkurse-festivalyje Elke, Lenkijoje. Ansamblis yra sudaręs retą programą, kurioje beveik visi kūriniai parašyti būtent šiam, nedažnai sutinkamam duetui. Ansamblio įrašyti kūriniai skamba ir per Lietuvos radiją. Duetas neretai bendradarbiauja ir su lietuvių kompozitoriais. Nacionalinės premijos laureatas kompozitorius Jurgis Juozapaitis specialiai Lipcius duo parašė dviejų dalių pjesę "Black and white", kurios pasaulinė premjera kartu su Dianos Čemerytės duetui skirtu kūriniu "Dygiose žolėse stovi vienišas Pikaso"  įvyko 2003 metais  Royal Festival Hall, Londone.
     
        Violončelininkas Saulius Lipčius yra Lietuvos muzikos akademijos absolventas, baigęs Sankt Peterburgo konservatorijos aspirantūrą, stažavęs Budapešte ir Maskvoje.
        S.Lipčius - I Lietuvos jaunųjų atlikėjų konkurso (1965) nugalėtojas, III tarptautinio atlikėjų konkurso Kišiniove (Moldova, 1969), tarptautinio kamerinės muzikos konkurso Schweinfurte (Vokietija, 2001) laureatas.
        Nuo 1968 m. violončelininkas griežia M.K.Čiurlionio kvartete. 1990 m. jam, kaip šio ansamblio nariui, paskirta Lietuvos nacionalinė premija.
        Saulius Lipčius rengia solo koncertus. Taip pat jis yra  Sostinės styginių trio , bei violončelių kvarteto Celerando narys. S.Lipčius reiškiasi kaip muzikos kritikas ir koncertinės veiklos organizatorius.
        S.Lipčius groja unikaliu  XVIII a. italų meistro 
Carlo Ferdinando Landolffi (1750) instrumentu.